Kudüs Öne çıkan

Kudüs Turu

Kudüs

Mescidi Aksa ve diğer kutsal mekanlar

sqf yakın mesafe otel
4 Yıldızlı
2 Kişilik Odalar
3 Öğün Yemek
2 Servis

İstanbul ve Gaziantep hareketli ilk kıblemiz Mescidi Aksa'ya yolculuk. Peygamberler diyarı Filistin'in ziyaret ederek huzur içinde ibadetlerinizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşayın.

1.Gün, Çarşamba Günü:
Saat 05.00’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminali HAMİDİYE TUR kontuarı önünde buluşma. Check in işlemlerinin tamamlanmasından sonra, Pegasus Havayollarına ait PC 781 sefer sayılı uçakla 07.20’de Tel Aviv’e uçuş. Saat 09.35’te Tel Aviv’e varış. Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Peygamberler şehri Kudüs-ü Şerif´te konaklama yapacağımız otelimize hareket. Varışımıza müteakiben odalarımıza yerleşme geceleme otelimizde.

2.Gün, Perşembe Günü:
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Namaz sonrası kahvaltı otelde. Kahvaltıdan sonra EL HALİL’E hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun) Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Yol üzeri BEYTLAHM şehrine uğrayarak Hz. İsa. a.s. doğduğu yer olan kutsal doğuş kilisesinin ziyaret edilmesi ve kilisenin karşısındaki Hz. Ömer camii nin görülmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Otelde akşam yemeği. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş ve geceleme otelimizde.

3.Gün, Cuma Günü:
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra, eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek kıyamet kilisesi ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ve Hz. Ömer Camii’nin ziyaret edilmesinden sonra Ağlama duvarının görülmesi ve sonrasında, tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada ( açık olduğu takdirde ) İslam eserleri müzesinin ve Burak mescidi´nin ziyaret edilerek görülmesi. Cuma Namazı´nın Mescid-i Aksa´da kılınmasından sonra Mervan Mescidi´nin gezilmesi, gezi sonrası serbest zaman, Otelde akşam yemeği ve yatsı namazı için Mescid-i Aksa´ya gidiş dönüş, namaz sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.

4.Gün, Cumartesi Günü:
Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltı sonrası otelden ayrılış, Zeytin dağına hareket. Zeytin dağından panoramik Mescid-i Aksa manzarası eşliğinde bölge hakkında bilgilendirmenin ve kısa bir fotoğraf molasının ardından Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi sonrasında Ölü denize (Lut Gölü) hareket. Yol üzerinde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret. Ölü deniz bölgesinin gezilmesinden sonra dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA şehrinde bir süre istirahat ve şehir turunun akabinde Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayının görülmesi ve Kudüs´e dönüş. Hz. Davud’un kabrinin ziyaret edilmesi sonrasında Yafa şehrine hareket. Burada (Yafa) Şehir turu, ve Hasan Paşa Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesinin görülmesinin ardından, Yafa´dan Telaviv Havalimanına hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Havalimanına varış. Chek inn ve pasaport işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yollarına ait PC 784 Sefer sayılı uçakla saat 15.40’de İstanbul’a ( S.GÖKÇEN) uçuş. Saat 18.00’da İstanbul’a hoş geldiniz Başka bir turumuzda buluşmak üzere.

Fiyata Dâhil Olanlar
Gidiş – Dönüş uçak biletleri ve tüm alan vergileri,
Vize alınması ve Tarihi yerlere giriş bedelleri,
4 yıldızlı otellerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama,
Programda belirtilen turların uygulanması,
Tüm transferler, ziyaretler,
Seyahat Sigortası ve HAMİDİYE TOUR rehberlik hizmetleri.

Fiyata Dâhil Olmayanlar
Öğle yemekleri
Yurtdışı çıkış harcı ( 15 TL )
Ekstra harcamalarınız
Pegasus Havayolları uçak içerisinde 20 € karşılığı yemek hizmeti vermektedir..

Ulaşım
THY veya Pegasus Hava Yolları ile Atatürk veya S.Gökçen Havalimanından İstanbul – Tel Aviv – İstanbul olarak uçulacaktır.

YUKARIDAKİ PROGRAM PEGASUS HAVAYOLLARINA GÖRE HAZIRLANMIŞ OLUP, THY İLE UÇULMASI HALİNDE UÇUŞ SAATLERİ VE HAVALİMANI DEĞİŞİKLİK GÖSTERECEKTİR.

Vize için gerekli belgeler
En az 6 ay Süresi olan pasaport Yeşil Pasaportlara vize gerekmemektedir. Gerekli Açıklamalar Vizeler liste şeklinde alınacağı için pasaportlara genelde vize vurulmamaktadır. Telaviv Havalimanında güvenlik maksatlı 2 saati bulan beklemeler yaşanabilmektedir. Yolcularımızın yanlarında namaz takkesi bulundurmaları önerilir. Rehber turun içeriğini değiştirmemek kaydı ile tur sıralamasında değişiklik yapabilir.

İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETİ 85 $ DUR

REZERVASYONUNUZUN GEÇERLİLİK KAZANMASI İÇİN 2 GÜN İÇERİSİNDE 200 $ MEBLAĞINAŞAĞIDAKİ HESAP NUMARASINA YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR.

ÇOCUK ÜCRETİ
00-02 Yaş: 160,00-$ (Yataksız)
03-06 Yaş: 460,00-$ (Yataksız)
06-12 Yaş: 520,00-$ (Yataksız)

TAVSİYELER & BİLGİLER
* Pasaportunuzu havalimanına gelirken unutmayınız. Ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz
* Valizinizi bir gün önceden hazırlayınız, mümkünse büyük valiz almayınız.
* Uçuştan en az 2,5 saat önce Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Pegasus Telaviv kontuarı önünde hazır bulununuz.
* Tur programını dikkatlice okuyunuz ve gezi süresince yanınızda bulundurunuz.
* Acenteler, programı kendi başlıklı kâğıtlarına kopyalayıp yolcularına ulaştırmalıdır.
* Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz
* Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.
* Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Yumuşak tabanlı ayakkabı tercih ediniz
* Yanınızda Yaz aylarında ceket, kış aylarında ayrıca pardösü bulundurunuz. Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır. Akşam-sabah serindir. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz.
* Parfüm, kolonya, traş köpüğü, makas, tırnak makası gibi eşyanızı bagaj valizinize koyunuz
* Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinesi bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.
* Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz.
* Eczaneler yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dâhil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.
* Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10′ luk). Kişibaşı toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir.
* 1 Usd = 3.85 İsrail Şekeli, 1 Euro = 5 İsrail Şekeli (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir)
* Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz (Tüm operatörler için geçerlidir. Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.)
* Otelde odadan odaya telefon görüşmesi için önce 4’ü sonra aramak istediğiniz oda numarasını tuşlayınız.
* T.C Kudüs Başkonsolosluğu telefon no: 0097 225 91 0555-009 722 591 0555
* T.C. Telaviv Büyükelçiliği telefon no: 0097 235 24 1101-0097 235 24 1101

ÖNEMLİ NOT: TURLARIMIZ EN AZ 35 KİŞİ OLARAK PLANLANMIŞTIR, YETERLİ SAYININ OLUŞMAMASI DURUMUNDA TURA KATILACAK OLANLAR BİR SONRAKİ TURLA BİRLEŞTİRİLECEKTİR.
ŞİRKETİMİZ TUR İÇİN YETERLİ KİŞİ SAYISINI TOPLAYABİLMEK İÇİN TUR TARİHİNİ ERTELEME HAKKINI SAKLI TUTAR.

Ayrıcalıklar

 • Rehber
 • Klima
 • Doktor
 • Banyo
 • Mobilya
 • Kurutucu
 • Yıkayıcı
 • Depolama
 • Jimnastik
 • Zemzem
 • İnternet
 • Wifi Bölgesi

Harita

Mescidi Aksa ve diğer kutsal mekanlar

Video

Önemli Bilgiler

00-02 yaş : 250 Dolar

02-06 yaş : 690 Dolar

06-11 yaş : 790 Dolar

Çocuk fiyatlandırmaları ebeveynleri ile aynı odada kalacak birinci çocuk için geçerlidir ve yataksızdır fiyatlardır.

2 veya daha fazla çocuk için uygulanacak fiyatı lütfen sorunuz.

0-11 yaş arası çocuk için ilave yatak talep edilmesi durumunda fiyat, yetişkin ücretinden 150 dolar indirimli olacaktır.

11 yaş üzeri tam ücrete tabidir.

Pasaport (en az 1 yıl kullanım süresi olan yeni çipli pasaport).

1 adet önlü-arkalı nüfus cüzdan fotokopisi.

45 yaşından küçük olup, eşi ile gidecek bayanlar için nüfus dairesinden alınmış aile tablosu.

Birinci dereceden erkek mahremi ile gidecek 45 yaş altı bayanlardan aile tablosu ile muvafakatname ve taahütname.

Vize alındıktan sonraki iptallerde 200 $ vize masrafı alınır.

Uçak bileti kesildikten sonraki iptallerde havayolu şirketinin uyguladığı ceza bedeli ayrıca tahsil edilir.

İptal tarihinde yapılmış olan oda rezervasyonu var ise otelin bu rezervasyonu cezalı iptal etmesi durumunda bu bedel ayrıca tahsil edilir.

Yurt dışı çıkış harcı (15 TL), öğle yemekleri, ekstra gezi ve programlar, uçaktaki yük hakkı (THY 30 kg.) dışındaki fazla bagaj ücretleri ve dönüşte umrecinin talep etmesi halinde uçak biletinde yapacağı değişiklik ücreti fiyatlara dahil değildir. Hava yolu tarafından belirtilen değişiklik ücreti yolcu tarafından ödenir.

Yukarıda verilmiş olan uçuş tarihleri hava yolu firmasından talep edilmiş olan tarihlerdir. İleri-geri olası değişiklik kesin kayıtta belirtilecektir.